Dzień 12  października 2022 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dla pierwszej klasy. W tym dniu, odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Pierwszoklasiści przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie.

Ogromne zaskoczenie wywołało pojawienie się na sali  „Wróżki”, która wraz z uczennicami klasy IV  przygotowała dla nich egzamin sprawdzający. Wszyscy zebrani na sali uczniowie, rodzice i nauczyciele zgodnie stwierdzili, że pierwszoklasiści mogą zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Później nadeszła najważniejsza chwila – złożenie uroczystego ślubowania przez pierwszoklasistów. Pasowania na uczniów szkoły dokonała pani dyrektor Beata Chmielowska. Następnie, uczniowie klasy II przywitali pierwszoklasistów programem artystycznym i wręczyli upominki. Po występach nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcia grupowe i indywidualne. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez prężnie działających rodziców, którzy pełni wrażeń gratulowali swoim pociechom. Dzięki sprzętowi nagłaśniającemu zakupionemu w ramach programu LABORATORIU PRZYSZŁOŚCI rodzice, nauczyciele oraz uczniowie klas II i III mogli dobrze słyszeć piękne recytacje i śpiew pierwszoklasistów. Wykorzystanie sprzętu na próbach przygotowujących do ślubowania pomogło pierwszakom w pokonaniu tremy i bardzo dobrym przygotowaniu tak ważnej uroczystości. ZOBACZ ZDJĘCIA.

Kozioł Lucyna