W dniach 21.03 – 24.03 w naszej szkole został zorganizowany Tydzień Promocji  Zdrowia i Profilaktyki.

Cały tydzień uczniowie przychodzili ubrani według podanego koloru, symbolizującego dany owoc lub warzywo. Barwnie ubranych uczniów formujących  wybrane owoce przypisane do danego dnia uwieczniliśmy na wspólnym zdjęciu na hali gimnastycznej.

Wtorek był dniem kulminacyjnym całego tygodniowego harmonogramu. W tym dniu wszyscy uczniowie uczestniczyli w różnych ciekawych prelekcjach oraz pokazach. W trakcie spotkania z ratownikiem medycznym uczniowie nabyli umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. Mieli również okazję poczuć się prawdziwymi strażakami podczas pokazu strażaków OSP Łączany.

Uczniowie klas I – III wykonywali również barwne plakaty promujące zdrowy styl życia pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Natomiast klasy IV-VIII przygotowywały pełnowartościowe śniadanie wg. zasad zdrowego odżywiania. W tym dniu nie można było również zapomnieć o ruchu, w postaci energicznej zumby, w trakcie której uczniowie z wielkim zaangażowaniem naśladowali kroki pani instruktor.

W środę uczniowie klas I-III kierując się hasłem przewodnim  ”Kreatywne minki z owocowej witaminki” przygotowywali drugie śniadanie z owoców oraz warzyw.

Powyższe przedsięwzięcie miało na celu uświadomienie uczniom konieczności racjonalnego odżywiania się i podjęcia aktywności ruchowej, kształtowania postaw i zachowań prozdrowotnych oraz promowanie zdrowego stylu życia. ZDJĘCIA