24 lutego grupa Średniaków przyjęła do swojego grona gościa z Francji. Do swojej rodziny przyjechała Kamilka i bardzo chciała odwiedzić nasze przedszkole. Dzieci z ogromną radością przywitały nową koleżankę, a Kamilka od razu poczuła się u nas jak „u siebie”. Podczas wspólnych zabaw nauczyliśmy się kilku francuskich słówek, na globusie odszukaliśmy gdzie leży Francja, zobaczyliśmy jaką ma flagę. Dużo wspólnie śpiewamy i tańczymy. Nawet zajęcia sprawiają więcej frajdy w towarzystwie naszego gościa. Kamilka będzie w naszym przedszkolu jeszcze kilka dni, z czego bardzo się cieszymy. Mamy nadzieję, że będzie z tej wizyty równie zadowolona jak my J

W lutym w grupie Starszaków i Średniaków został zrealizowany program przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas” . W wychowaniu zdrowotnym dziecka program ten stanowi pierwszy etap nabywania wiedzy na temat szkodliwości dymu tytoniowego.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, wypowiadały się w oparciu o własne spostrzeżenia. Wykazały wysoki poziom wiedzy na temat palenia tytoniu i jego skutków. W wyniku zajęć dzieci usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości dymy tytoniowego, zaczęły zastanawiać się, w jaki sposób można i trzeba zachowywać się, gdy narażone są na wdychanie dymu z papierosa.

UWAGA RODZICE!

Dyrektor Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Łączanach ogłasza rekrutację do przedszkola
na rok 2014/2015

Każde dziecko musi być zapisane ponownie na rowy rok, nawet to, które już chodziło
 do przedszkola w poprzednich latach.

Termin zgłaszania do 25 marca  2014r.

Karty zgłoszenia dziecka do Przedszkola Samorządowego
w Łączanach dostępne są przedszkolu (stolik w szatni).

Wypełnione karty oddajemy w sekretariacie szkoły.

W razie pytań proszę kontaktować się z sekretariatem szkoły tel.: 33 879-00-67

23 stycznia 2014 roku w przedszkolu odbył się roztańczony Bal Karnawałowy. Sala przedszkolna zamieniła się w tym dniu w kolorową salę balową, a nad głowami mieniły się błyszczące balony i serpentyny. Przedszkole wypełniło się księżniczkami, wróżkami, motylkami, kowbojami, spidermanami, batmanami i innymi niezwykłymi postaciami. Każdy w swoim stroju wyglądał wyjątkowo. Zabawa była wspaniała, konkursy budziły wiele emocji, a poczęstunek słodki i smakowity. Ten dzień dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i z pewnością zapadnie na długo w ich pamięci. Zdjęcia!

Do programu „ŚNIADANIE DAJE MOC” realizowanego w szkole przyłączyły się również przedszkolaki grupy Straszaków i Średniaków. Dzieci poruszały wiele ciekawych tematów na zajęciach, robiły niezwykłe doświadczenia, uczyły się zasad zdrowego odżywiania. Wszystkie zgodnie decydowały, co jest dobre i korzystne dla zdrowia, a co może zdrowiu zaszkodzić. Zdobytą wiedzę przedszkolaki wykorzystały intensywnie 8 listopada. Tego właśnie dnia założyły fartuszki i z niewielką pomocą pań przyrządziły w przedszkolu przepyszne, zdrowe śniadanie. Każdy przedszkolak miał do wykonania określoną pracę, przy której przede wszystkim pamiętał o zachowaniu bezpieczeństwa. Kiedy wszystko było już gotowe, a jadalnia posprzątana, dzieci zasiadły przy stołach i ze smakiem zjadły własnoręcznie zrobione kanapki i sałatki. Oczywiście pamiętały też o młodszych koleżankach i kolegach, których poczęstowały kolorowymi kanapkami. ZOBACZ ZDJĘCIA!