Projekt „Już pływam”

Gmina Brzeźnica w programie „Już pływam”

juz plywam baner internet 20x4cm

W naszej szkole po raz kolejny jest realizowany projekt „Już pływam”, w ramach zadania pn.: Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży. Kurs nauki pływania przewiduje 10 wyjazdów po 2 godziny zajęć na basenie. Z nauki pływania
w ramach projektu korzysta 23 uczniów klas I-IV naszej szkoły. Zajęcia odbywają się w 15 osobowych grupach na krytej pływalni w Wadowicach.

Celem programu jest nabycie podstawowych umiejętności pływackich uczniów. Istotne jest również podniesienie świadomości dzieci z zakresu przestrzegania bezpieczeństwa podczas korzystania z kąpielisk. Ważnym aspektem programu jest profilaktyka wad postawy i skrzywień kręgosłupa. Ponad to pływanie wpływa korzystnie na podniesienie sprawności fizycznej. Uczestniczenie w tego typu zajęciach jest aktywną formą spędzania wolnego czasu. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i radością biorą udział w zajęciach.

Jak uczą się pływać można obejrzeć w albumie fotograficznym - tutaj