W czwartek, 8 listopada 2018 r., uczniowie klas I-III naszej szkoły, kolejny raz wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Śniadanie daje moc”, czyli lekcji na temat zdrowego odżywiania. Dzieci dowiedziały się jak powinien wyglądać pierwszy, najważniejszy posiłek dnia oraz dlaczego jest tak ważny dla zdrowia. Podczas przygotowań do śniadania omówiliśmy zasady prawidłowego odżywiania i piramidę żywieniową. Zwróciliśmy też uwagę na znaczenie sportu i ruchu na świeżym powietrzu. Nie bez znaczenia było również prawidłowe nakrycie do stołu i kulturalne zachowanie podczas spożywania posiłków.

Atmosfera była wspaniała, a dzieci chętnie próbowały przygotowane wspólnie przekąski. Mamy nadzieję, że to święto było dla uczniów dniem pełnym niezapomnianych i smacznych wrażeń.

ZDJĘCIA!