We czwartek 29 listopada w naszym przedszkolu został zorganizowany Bal z racji Andrzejek. W tym roku w związku z realizacją projektu edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała” bal był obchodzony pod nazwą „Patriotyczny Bal Andrzejkowy”. W dniu balu dzieci przyszły ubrane do przedszkola w stroje ludowe, barwy narodowe, stroje polskiej reprezentacji w piłce nożnej, a to dlatego, że na balu odbył się „Pokaz Mody Patriotycznej”- zadanie 15 z projektu „Piękna Nasza Polska Cała”. Poza tym na balu ponownie odśpiewaliśmy hymn Polski, a także piosenkę „Rodzinny Kraj”, wspólnie recytowaliśmy wiersz „Katechizm polskiego dziecka”, braliśmy udział w zabawach ludowych, wykonując przy tym zadanie 1, 4, 6, 9. A, że bal jest balem, nie zabrakło tańców przy piosenkach z repertuaru dziecięcego, jak i słodkiego poczęstunku.

     W piątek, po balu, grupa starszaków i średniaków rozwiązywała Quiz, podsumowujący wiedzę przedszkolaków, na temat naszego kraju. Było to zadanie 19 z projektu „Piękna Nasza Polska Cała”. ZOBACZ ZDJĘCIA!