W dniach 7.04 – 13.04 w Naszej Szkole został zorganizowany tydzień zdrowia. Uczniowie klas I – III wykonywali plakat promujący zdrowy styl życia pt. „Zdrowo, witaminowo i na sportowo”.

Prace zostały zaprezentowane na korytarzu głównym naszej szkoły. Od czwartku do środy uczniowie przychodzili ubrani według podanego koloru, symbolizującego dany owoc lub warzywo. W środę odbył się dzień podsumowujący promocję zdrowia i profilaktyki. W tym dniu uczniowie uczestniczyli w zajęciach zumby, w spotkaniu z ratownikiem medycznym, wykonywali zdrowie śniadanie oraz brali udział w Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Celem dni profilaktyki i promocji zdrowia było popularyzacja zdrowego i aktywnego stylu, życia, uświadomienie uczniom konieczności racjonalnego odżywiania się, promowanie życia wolnego od nałogów, kształtowania postaw i zachowań prozdrowotnych.

Zobacz zdjęcia!!!