Tegoroczne popisy recytatorów miały swój początek na szkolnej scenie w Łączanach pod koniec października . 10 listopada 2018 odbył się Gminny Konkurs Recytatorski w Brzeźnicy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas I-III Martyna Błachut, Magdalena Kuciara, z klas IV-VI Maria Kuciara i Julia Błachut, w najstarszej grupie wiekowej wystąpili: Julia Starowicz, Tomasz Mozgała, Wiktoria Czechowicz i Agnieszka Brania. Komisja konkursowa zadecydowała o nominacji naszych uczniów do kolejnego etapu zmagań recytatorów, jakim są wadowickie TALENTY. W środę 28 listopada w Wadowickim Centrum Kultury wystąpili: Julia Starowicz, Tomasz Mozgała i Magdalena Kuciara. Występ Magdy z klasy II tak spodobał się jurorom, że została nominowana do Talentu 2018 w kategorii recytacja.