We wtorek – 26 lutego 2019 r. uczniowie klas I – III naszej szkoły odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Krakowie. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom codziennej pracy policjantów oraz zapoznanie z urządzeniami i wyposażeniem, jakim posługują się funkcjonariusze będący na służbie. W komendzie przywitały nas policjantki Wydziału Prewencji i oprowadziły po budynku komendy zapoznając ze specyfiką pracy policjantów. Uczniowie odwiedzili m.in. stanowisko dowodzenia powiatowej komendy, gdzie zostały im przypomniane numery alarmowe 997 oraz 112. Pracujący tam oficer dyżurny opowiadał o codziennych zadaniach i urządzeniach, z których korzysta. Dzieci poznały także zasadę działania lustra weneckiego, tajniki pracy policyjnego technika kryminalistyki i wykonały odciski swoich palców. Policjantki zaprezentowały też dzieciom film edukacyjny, dzięki któremu mogły one utrwalić podstawowe zasady bezpieczeństwa i sposoby reagowania w różnych sytuacjach zagrożenia. Na zakończenie każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu i   quada, co wzbudziło ogromne emocje. Nasi uczniowie otrzymali też upominki - odblaskowe breloczki, by zawsze byli widoczni i bezpieczni.

Dziękujemy policjantkom Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie
za miłe przyjęcie i zorganizowanie ciekawych zajęć.

Dziękujemy również panu Józefowi Babińskiemu i pani Barbarze Buszek za pomoc
w zorganizowanie tej wycieczki.

ZOBACZ ZDJĘCIA!!!