„Dzień z moją ulubioną bajką”- czyli wspólne czytanie bajek odbyło się w naszym przedszkolu we czwartek 7 marca.

     Do przedszkola zostali zaproszeni goście, którzy czytali przedszkolakom bajki. Okazało się, iż były to bajki mało znane dzieciom, dlatego przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały naszych gości i chętnie odpowiadały na pytania dotyczące treści utworów. Goście tym samym rozbudzili u dzieci zainteresowania czytelnicze, a także wdrażali do poszanowania książek. Wszystkim dzieciom spodobała się wizyta gości. Na koniec spotkania zaprosiliśmy ich do wspólnego tańca.

     Należy pamiętać, że książka wprowadza czytelnika w cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, dostarcza wielu wspaniałych przeżyć, dlatego w przedszkolu został zorganizowany „Dzień z ulubioną bajką”. Na pamiątkę tego spotkania każdy przedszkolak otrzymał zakładkę do książki, aby pamiętać o tym, że książki trzeba często czytać, a przede wszystkim je szanować. Zobacz zdjęcia!