We wtorek 12 marca, zaraz po śniadaniu najstarsze dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Krakowa, aby obejrzeć w Kinie Groteska spektakl pt.: „Nie płacz koziołku”.

     Była to adaptacja baśni rosyjskiego pisarza i poety Siergieja Michałkowa o małym, krnąbrnym koziołku, który nie posłuchał mamy i udał się sam na spacer do lasu tuż przed burzą. W wyniku niefortunnych wydarzeń szybko popadł w tarapaty. Znalazł się sam na środku ogromnego jeziora. Na szczęście z pomocą przybyli mu leśni przyjaciele, wybawiając tym samym koziołka z tarapatów i z rąk czyhających na niego wilków.

     Spektakl „Nie płacz koziołku” okazał się bardzo wzruszającą baśnią, poruszającą tak ważne tematy, jak przyjaźń i miłość rodzicielska. Piękna scenografia, ciekawie przebrani aktorzy, zabawne dialogi, wesołe piosenki sprawiły, iż przedstawienie ogromnie spodobało się naszym przedszkolakom, o czym świadczyły rozmowy dzieci w czasie drogi powrotnej do przedszkola. Z O B A C Z  Z D J Ę C I A!!!