Szkolny Dzień Profilaktyczny

„ Dbam o zdrowie, o bezpieczeństwo i przeciwstawiam się przemocy”

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny uczniowie naszej szkoły spędzili w niecodzienny sposób. Konkurencją po raz kolejny w tym dniu dla tzw. „dnia wagarowicza” był zorganizowany dzień profilaktyczny pod hasłem „ Dbam o zdrowie, o bezpieczeństwo i przeciwstawiam się przemocy”. Do naszej szkoły z ciekawymi prezentacjami i fachową wiedzą przyjechali: pani dietetyk, pani fizjoterapeuta, pan ratownik medyczny z Medicoveru , policjanci z Komendy Powiatowej Policji z wydziału ds. Nieletnich oraz nauczyciele i uczniowie szkół średnich z ofertą edukacyjną. U przedszkolaków gościł pan stomatolog i policjanci. Uczniowie w trakcie dnia profilaktycznego uczestniczyli w zajęciach z zakresu pierwszej pomocy, w zajęciach sportowych – treningu czucia głębokiego, w prelekcji, która jest częścią projektu „Zagrożenia w sieci”. Smaczną i zdrową niespodzianką było wspólne drugie śniadanie dla wszystkich uczniów i gości przygotowane przez klasę siódmą pod czujnym okiem pani dietetyk, pani Eweliny Kutermak i pani Moniki Mostowik. Środki na zakupione produkty zostały pozyskane przez wolontariuszy i opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu i zaangażowaniu pani dyrektor.

Dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie w organizację dzisiejszego dnia.

Życzę wszystkim uczniom, by spotkanie stało się inspiracją do podejmowania dobrych
i mądrych decyzji, do kierowania się w swoich wyborach asertywnością, do mówienia
z podniesioną głową NIE  przemocy, agresji, używkom i złym nawykom
.

Z O B A C Z    Z D J Ę C I A !

pedagog szkolny

B. Piórkowska-Prorok