Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

Nasza Szkoła przystąpiła do programu „Laboratoria Przyszłości”.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Logo ministerstwo poziom PLlogo govtech

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka  w Łączanach otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 60 000 złotych na zakup wyposażenia technicznego, potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Cześć wyposażenia była tzw. podstawowa, wymagana, pozostałe przedmioty do zakupu mogliśmy wybrać z listy, którą opublikowano w programie.

Nasza Szkoła zakupiła i otrzymała następujące wyposażenie:

• Drukarkę 3D wraz z pakietem podstawowym Moje Bambino Sygnis Edu Lab 3D wraz z filamentami do drukarki 3D
  • Laptop DELL
  • Krzesło obrotowe
  • Zestaw edukacyjny Arduino
  • Stację lutowniczą HOT AIR z grotem 2 w 1
  • Aparat fotograficzny Canon
  • Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery
  • Statyw do aparatu i kamery
  • Mikrofon kierunkowy Saramonic
  • Mikroport Saramonic
  • Zestaw do nagłośnienia i mikrofony
  • Zestaw oświetleniowy- lampa ze statywem i żarówką
  • Zestawy do mocowania teł
  • Wizualizer Epson
  • Laminator biurowy A3 wraz z foliami laminacyjnymi
  • Zestawy do eksperymentów – obwody prądu
  • Tablicę magnetyczną białą na stojaku
  • Tablicę szkolną białą
  • Stoły i szafki kuchenne
  • Kuchenkę elektryczną z piekarnikiem elektrycznym
  • Płyty elektryczne
  • Lodówkę Amica
  • Pistolety do klejenia na gorąco wraz z sztyftami kleju
  • Wypalarki i lutownice do drewna
  • Krosna do tkania
  • Blendery
  • Roboty wielofunkcyjne
  • Miksery
  • Opiekacze
  • Czajniki elektryczne
  • Zestawy garnków, patelnie, deski do krojenia, stolnice
  • Wagi kuchenne
  • Sztućce, miski, naczynia (kubki, talerze, salaterki, półmiski)

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” :

• Utworzyliśmy pracownię do zajęć z gastronomii – zakupiliśmy stoły robocze kuchenne, szafki kuchenne, sprzęt do prowadzenie zajęć z gastronomii (kuchenkę elektryczną z piekarnikiem elektrycznym, lodówkę, płyty indukcyjne, blendery, roboty kuchenne, opiekacze, garnki, sztućce, naczynia i inne.

Tutaj dzieci będą mogły rozwijać swoje kulinarne zainteresowania.

• Doposażyliśmy pracownię informatyczną. Zakupiliśmy drukarkę 3D wraz z akcesoriami oraz z zapasowymi filamentami. Pracownię wzbogacił zestaw Arduino.
  • Doposażyliśmy pracownię chemiczno-fizyczną w zestawy dla uczniów do eksperymentowania- obwody prądu oraz wizualizer.
  • Zakupiliśmy zestaw do nagłośnienia, mikrofony, oświetlenie, statywy, aparat fotograficzny oraz tła do fotografowania.
  • Zakupiliśmy krosna dla uczniów oraz wypalarki do drewna, pistolety do kleju na gorąco, laminarkę, które wzbogacą lekcje zajęć technicznych i innych zajęć kreatywnych.

Zakupiony sprzęt odpowiada naszym potrzebom i wykorzystywany będzie w realizacji podstawy programowej na zajęciach lekcyjnych, na zajęciach dodatkowych, na kołach zainteresowań.