20 i 21 marca 2019 r. w naszym przedszkolu zostały zorganizowane „Dni Profilaktyki”.

     O tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców i warzyw wie każdy przedszkolak. Okazało się, że najlepszym sposobem na zachęcenie dzieci do zjadania różnych owoców było własnoręczne przygotowanie owocowego przysmaku. W pierwszy dzień obchodów „Dni Profilaktyki” dzieci samodzielnie przyrządziły przepyszne i zarazem zdrowe szaszłyki owocowe. Przedszkolakom bardzo smakowało własnoręcznie wykonane drugie śniadanie, a ilością zjedzonych szaszłyków niektóre dzieci nas zaskoczyły, a najbardziej te, które generalnie są niejadkami i do jedzenia trzeba je namawiać.

     W drugim dniu przedszkolaki dowiedziały się, jak wygląda specyfika pracy policjanta oraz lekarza stomatologa. W trakcie spotkania z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zaprezentowano umundurowanie oraz akcesoria niezbędne w pracy policji. Ponadto, zostały omówione zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, w przedszkolu, a także w domu. Co więcej, zwrócono uwagę na potrzebę noszenia elementów odblaskowych.

     Po spotkaniu z policjantami nadszedł czas na spotkanie z lekarzem stomatologiem.  Do przedszkola przybył Pan dentysta wraz ze swą asystentką. Pan stomatolog opowiedział nam, co należy robić, aby mieć piękne, zdrowe zęby: jak należy się odżywiać, jak dbać o higienę jamy ustnej i zębów, kiedy odwiedzić gabinet stomatologiczny i dlaczego nie należy bać się dentysty. Dzieci mogły zobaczyć narzędzia dentystyczne, ponadto, Pan dentysta pokazał dzieciom model uzębienia, na którym zademonstrował dokładny sposób czyszczenia zębów. 

     To były dni pełne wrażeń. Dzięki zorganizowaniu „Dni Profilaktyki” dzieci dowiedziały się dużo o tym, jak należy dbać o nasze zdrowie, o nasze zęby, jak należy bezpiecznie zachowywać się, nie tylko na drodze ,w domu, ale i w przedszkolu, poznały pracę Policjanta i Dentysty.        

     Bardzo dziękujemy naszym Gościom za poświęcony nam czas i przybycie do naszego przedszkola. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy. ZOBACZ ZDJĘCIA!!!