Dnia 18 marca 2019 roku uczniowie z klas I-III wybrali się na wycieczkę do interaktywnego centrum pszczelarstwa w Kleczy. Apilandia to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie w bardzo profesjonalny i ciekawy sposób promowane jest życie pszczół i jego tajniki. Ekspozycja prezentowana jest za pomocą różnorodnych technologii multimedialnych, interaktywnych instalacji oraz animacji poglądowych. Dzieci poznały znaczenie roli pszczół, nie tylko dla człowieka, ale również dla funkcjonowania roślin i zwierząt. Dowiedziały się jak wygląda praca pszczelarza i co sami mogą zrobić, by pomóc pszczołom. Kolejnym ciekawym punktem wycieczki były pokazy multimedialne, dzięki którym dokładniej dzieci poznały życie pszczół, typowe dla nich zachowania, zarówno w ulu, jak i poza nim. Wszyscy brali również udział w warsztatach, na których samodzielnie wykonywali świeczki z wosku pszczelego, rożnymi technikami. Na miejscu zwiedzający mogli nabyć różnorodne produkty na bazie miodu, propolisu i wosku pszczelego. Wycieczka była bardzo interesująca i pouczająca.

Serdecznie dziękujemy Paniom z obsługi Apilandii za ciepłe przyjęcie i ciekawe zajęcia, a wszystkim zainteresowanym polecamy to miejsce! Z  O B A C Z  Z D J Ę C I A ! ! !