W środę 15 maja uczniowie uczęszczający na szkolną świetlicę przedstawili w przedszkolu bajkę pt. „Królewna Śnieżka”. Pomysł na zabawę w teatr zrodził się w trakcie zajęć świetlicowych, podczas których dzieci chętnie uczestniczyły w teatralnych scenkach. W pierwszym semestrze uczennice klas starszych w ramach projektu: „Poczytajmy” przedstawiły dzieciom spektakl pt. „ Czerwony Kapturek”. Wizyta ta zainspirowała uczennice klasy IV do podjęcia działań zmierzających do samodzielnego przygotowania małego spektaklu.

Wspólnie wyreżyserowaliśmy przedstawienie o pracowitych krasnoludkach i pięknej księżniczce. Po wielu próbach w końcu się udało, dotarliśmy do przedszkola i przedstawiliśmy efekt naszej pracy. Dzieci z trzech grup wiekowych były zachwycone występem swoich starszych kolegów i koleżanek.