Tradycyjnie już uczniowie klasy III gimnazjum przygotowują w ramach zajęć artystycznych projekt edukacyjny pod tytułem ŻYWE OBRAZY. W tym roku szkolnym młodzież pracowała w sześciu grupach. W piątek 17 maja zostały zaprezentowane następujące dzieła:

„Helenka „Stanisława Wyspiańskiego, „Dziewczynka w czerwonej sukience” Józefa Pankiewicza, „W altanie „ Aleksandra Gierymskiego, „Przysięga Horacjuszy” Jacques'a-Louis Davida, „Autoportret z doktorem Arrietą” Francisco Goi oraz “Zwiastowanie” Dantego Gabriela Rossetiego.

Uczniowie sami przygotowali scenografię i stroje, opracowali prezentacje przybliżające twórców dzieła i ich interpretację. Żywe obrazy mogli zobaczyć wszyscy uczniowie oraz nauczyciele. Prezentacja dzieł wzbudziła duże zainteresowanie i wpisała się w realizację podstawy programowej z plastyki zarówno w młodszych jak i starszych klasach.

 

Z O B A C Z   Z D J Ę C I A ! ! !