27.10.2022 r. w naszej Szkole został zorganizowany konkurs recytatorski, któremu przyświecał mickiewiczowski fragment Ody do MłodościTam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga; Łam, czego rozum nie złamie: (…)

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: kategoria I – klasy I-III, kategoria II – klasy IV-VIII.

Uczniowie klas I-III zaprezentowali się w repertuarze dowolnym, natomiast klasy starsze, w związku z ustanowieniem przez Sejm RP rok 2022 rokiem Romantyzmu Polskiego, recytowali wybrane utwory Mickiewicza, Słowackiego lub Norwida.

Pięcioosobowe jury postanowiło przyznać poszczególne miejsca i wyróżnienia następującym uczestnikom konkursu:

Kategoria I – klasy I-III:

Miejsce I: Kacper Tyrybon, klasa II

Miejsce II: Paweł Prochownik, klasa III

Miejsce III: Franciszek Jędra, klasa I

Wyróżnienia: Maksymilian Klusek, Karolina Tkaczyk, Igor Klimczyk.

Kategoria II – klasy IV-VIII:

Miejsce I: Julia Mostowik, klasa VIII

Miejsce II: Amelia Rybarczyk, klasa VI

Miejsce III: Krzysztof Boczoń, klasa IV

Nagrody za poszczególne miejsca i wyróżnienia oraz pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestników zostaną wręczone z rąk Pani Dyrektor na uroczystej akademii 14. listopada.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przygotowanie oraz udział w konkursie.

Zobacz zdjęcia.