Uczniowie kl. I, chcąc podziękować mamusiom za ich miłość, troskę i trud wychowania, zaprosili je na wspólną wycieczkę do Warowni Inwałd. Powitał nas bardzo serdecznie, pilnujący całego grodu, smok. Przekonaliśmy się, że osada średniowieczna, przylegająca do warowni, nadal tętni życiem. W drewnianych chatach poznaliśmy pracę garncarza i powroźnika, spotkaliśmy kobiety tkające materiały i kowala wykuwającego różne narzędzia. Każde dziecko miało możliwość sprawdzić osobiście jaka to była ciężka praca. Na zamku zwiedziliśmy komnatę damy, zbrojownię i salę tortur. Najwięcej atrakcji było w Parku Ruchomych Smoków i na placu zabaw. Tu, podczas strzelania z łuku, każdy mógł sprawdzić celność swojego oka i sprawność dłoni. Po tak wielu atrakcjach każde dziecko zaprosiło swoja mamę na mały poczęstunek. Nie zabrakło oczywiście życzeń, piosenek i upominków dla kochanych mam.

ZDJĘCIA!!!!