„Dobro rodzi się wtedy,

gdy ludzie zapominają o sobie”

Lew Tołstoj

Tradycją stało się, że w Gminie Brzeźnica przed świętami Bożego Narodzenia organizowana jest pomoc najuboższym nazwana Świąteczną Akcją.

W tym roku, który jest dla nas wszystkich bardzo trudny, zapraszamy do włączenia się już w X  edycję przygotowania paczek świątecznych dla najuboższych. Mamy nadzieję, że dzięki dobrej współpracy, ofiarności rodzin dzieci uczęszczających do naszej szkoły i przedszkola, zaangażowaniu poszczególnych nauczycieli i pracy wielu wolontariuszy, po raz kolejny potrzebujący z naszej Gminy będą mogli  radośnie, szczęśliwie i obficie spędzić Święta Bożego Narodzenia.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu wspólnie z Radą Rodziców naszej szkoły zapraszają wszystkich uczniów, rodziców oraz pracowników do włączenia się w zbiórkę, po przez  wsparcie rzeczowe (produkty spożywcze, środki czystości, artykuły szkolne, zabawki i gry). Przyniesione rzeczy prosimy opisać (imię i nazwisko klasa) pozostawić  w specjalnie oznakowanych koszach  w korytarzu przy wejściu głównym . Uczniowie, którzy włączą się do Świątecznej Akcji  otrzymają uwagę pozytywną.

Terminarz:

• od 26.11.2022 r. do 09.12.2022r. - zbiórka w szkołach: żywności, środków czystości, art. szkolnych, zabawek i gier.
  • 12.2022 r. zakończenie zbiórki, przekazanie darów do GOPS Brzeźnica
  • od 14.12.2022r. do 15.12.20202 r. przekazanie paczek rodzinom