W  piątek 2 grudnia 2022 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Łączanach odbył się XI  Mikołajkowy Gminny Turniej Sprawnościowy dla uczniów klas II i III szkół podstawowych z naszej gminy.

Jak co roku, zawody odbyły się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Brzeźnica Bogusława Antosa, który wraz z gospodarzem imprezy panią dyrektor Beatą Chmielowską serdecznie powitali wszystkich przybyłych uczestników otwierając tym samym turniej sprawnościowy. Partnerem przedsięwzięcia był Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy Kazimierz Mostowik a organizatorami byli: Dyrektor Beata Chmielowska, pan Paweł Wadowski oraz pani Barbara Piórkowska-Prorok. W turnieju wzięło udział dwanaście drużyn 8-osobowych reprezentujących szkoły z Łączan, Paszkówki, Brzeźnicy, Tłuczani, Marcyporęby oraz Sosnowic. Po zaciętej rywalizacji, której towarzyszyły ogromne emocje wyłoniły się następujące zwycięskie drużyny:

W kategorii klas II:

I miejsce – Szkoła z Brzeźnicy

II miejsce- Szkoła z Łączan

III miejsce – Szkoła z Sosnowic

W kategorii klas III :

I miejsce – Szkoła z Paszkówki

II miejsce- Szkoła z Brzeźnicy

III miejsce – Szkoła z Łączan

Po zakończeniu turnieju Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy pan Kazimierz Mostowik wręczył  najsprawniejszym drużynom pamiątkowe puchary, medale oraz dyplomy. Wszyscy zawodnicy otrzymali również atrakcyjne paczki mikołajkowe, które wsparli:

Sylwia i Marcin Mostowik SMB Hydro-Mar

Pan Paweł Wadowski Radny Gminy Brzeźnica

Pan Andrzej Szymula - FHU

Firma FHU Kwiaciarnia „BAJKA”w Brzeźnicy

Rada Rodziców ZSP Łączany

Pani Ewa Pawińska -  Firma Handlowo-Usługowa

Pan  Adam Kutermak Radny Gminy Brzeźnica

Firma AQUA SOLUTION w Krakowie

Lajkonik Snacks Sp. z o. o

Andersen Poland Sp. z o. o

Bank Spółdzielczy w Brzeźnicy

Na końcu wszyscy uczestnicy obejrzeli ciekawe przedstawienie zorganizowane przez Gminne Centrum Promocji i Kultury w Brzeźnicy, po którym  w przedświątecznych nastrojach udali się wraz z opiekunami do swoich szkół.

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego składa serdeczne podziękowania Wszystkim Darczyńcom oraz Osobom Zaangażowanym w organizację XI - go Gminnego Turnieju Sprawnościowego.

Zdjęcia.