W środę 18 września 2019 roku, uczniowie klasy VIII naszej szkoły odwiedzili Dom Seniora w Łączanach. Dzieci zostały zaproszone na apel przygotowany przez Naszych seniorów, spotkanie miało na celu przybliżenie tragicznych wydarzeń związanych z wybuchem II Wojny Światowej na terenach naszej miejscowości. Wśród pięknych recytacji i pieśni patriorycznych, młodzi uczestnicy spotkania mogli usłyszeć wiele ciekawostek związanych właśnie z rozpoczęciem i przebiegiem wojny w naszej miejscowości. Była to bardzo ciekawa lekcja historii, którą wielu z uczniów będzie pamietało do konca życia. Seniorzy przekazali szkole piękny obraz przedstawiający młodego żołnierza wykonany przez jednego z nich. Dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie:) Poniżej kilka zdjęć.