ZDROWE ŚNIADANIE w kl. III

W czwartek – 01.12.2022 r. uczniowie klasy III przygotowali wspólne śniadanie.
Z dostarczonych przez rodziców zdrowych i pożywnych produktów dzieci wykonały tosty - zdrowe kanapki na gorąco. Chętnie komponowały kanapki, które przed zjedzeniem trafiały do opiekacza. Uczniowie samodzielnie obsługiwali opiekacz (oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności).

Dzieci były bardzo dumne z siebie i efektów swojej pracy. Tosty z dodatkiem pomidorów koktajlowych i innych warzyw, bardzo wszystkim smakowały.

Dzięki programowi - Laboratoria Przyszłości nasza szkolna kuchnia wzbogaciła się o różne narzędzia i urządzenia, z których możemy korzystać w trakcie takich zajęć i które ułatwiają nam pracę. Już niedługo zorganizujemy nowe zajęcia, tym razem coś na słodko, ale zdrowo!

Wykonanie makatki na krośnie tkackim w kl.V

Na lekcjach techniki w klasie V dzięki zakupionym w ramach programu „Laboratoria przyszłości” krosnom tkackim dla każdego ucznia oraz kolorowym włóczkom mogliśmy wykonać kolorowe makatki.

Na początku uczniowie zapoznali się z budową takiego krosna, do czego służą jego poszczególne elementy, jak prawidłowo poprowadzić wątek i osnowę w krośnie oraz ściegi, aby powstała kolorowa makatka.

Na kolejnych lekcjach uczniowie z zapałem, ale i też w skupieniu tkali na krośnie makatki, według swojego pomysłu. Uczniowie przekonali się, że powstanie takiej makatki nie jest wcale takie trudne i skomplikowane, jak wydawało im się na początku…

Wykonanie ozdób choinkowych w kl.IV

Ozdoby choinkowe dla dzieci i dekoracje świąteczne, to co roku temat numer jeden. Przygotowania do świąt, wspólne dekorowanie domu i ozdabianie choinki samodzielnie wykonanymi dekoracjami to cała magia i urok grudniowych dni.

Na lekcji techniki w klasie IV dzięki zakupionym w ramach programu „Laboratoria przyszłości” pistoletom do klejenia na gorąco mogliśmy wykonać zawieszki na choinkę.

Do wykonania ozdób na choinkę użyliśmy szyszek oraz kolorowego: filcu, pianki, pomponików, drucików, włóczek oraz ruchomych oczek, które mogliśmy w szybki i łatwy sposób połączyć (oczywiście przy zachowaniu ostrożności) za pomocą pistoletów i kleju na gorąco.

Powstały wyjątkowe i niepowtarzalne piękne mikołaje, renifery, aniołki, choinki, które staną się ozdobą w każdym domu w nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Takie ozdoby świąteczne robione przez dzieci są wyjątkowe!

Efekty pracy czwartoklasistów możemy zobaczyć na zdjęciach.

Jak zawsze korzystamy z aparatu fotograficznego, zakupionego również
w ramach programu Laboratoria Przyszłości, aby nasze działania zostały udokumentować.