27.09.2019 roku uczniowie klas IV-VII wzięli udział w Naukowej Wystawie Mobilnej zorganizowanej przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon, której celem jest edukacja przez zabawę i angażowanie się w samodzielne lub zespołowe eksperymenty naukowe. Animatorzy przygotowali mnóstwo naukowych i ciekawych atrakcji, którymi uczniowie byli bardzo zainteresowani i bardzo chętnie mierzyli się z wyzwaniami, w których trzeba było się trochę nagimnastykować jak i poruszyć głową. Sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności wykonując z prowadzącymi proste naukowe doświadczenia, które mogą powtórzyć samodzielnie w domu z użyciem przedmiotów i artykułów codziennego użytku. Po wykonaniu każdego z zadań uczniowie mogli się dowiedzieć m.in. wiadomości na temat ciśnienia, ciśnienia atmosferycznego, ciśnienia hydrostatycznego, zastosowania prawa Bernoulliego oraz ciekawostek: jak można przebić balon za pomocą skórki pomarańczy czy dlaczego fakirzy nie czują bólu. Na matematykę, fizykę, chemię spojrzeli zupełnie inaczej, z zabawnej perspektywy, które pomagały im rozwiązać kolejne zagadki. Był to wyjątkowy pokaz popularnonaukowy dla młodzieży przełamujący codzienną rutynę.