Sztuka, fotografia, teatr nie są zarezerwowane tylko dla wybitnych twórców, malarzy i aktorów. Udowodnili to uczniowie naszej szkoły, którzy ochoczo wzięli udział w tegorocznym powiatowym konkursie MALARSKIE foto d’RAMY, czyli ŻYWE OBRAZY w obiektywie.

Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu tzw. żywych obrazów, czyli rekonstrukcji dzieł malarstwa, a tematem przewodnim byli UCZNIOWIE.  Należało zatem wybrać obraz, przygotować stroje, niezbędne rekwizyty i przybrać pozę odzwierciedlającą malarski oryginał.

Pierwsze miejsce i GRAND PRIX konkursu zajęły uczennice naszej szkoły: Malwina Kutermak i Zuzanna Miśkiewicz, a wyróżnienia zdobyli Antonii Luzar oraz Ewelina Gleń, Daria Kozioł i Zuzanna Szydłowska.

Sukcesy naszych uczniów, zaangażowanie wszystkich uczestników konkursu oraz wysoka jakość przygotowanych prac zaowocowały stworzeniem na stałe Galerii Żywych Obrazów na szkolnym korytarzu, której celem jest przede wszystkim eksponowanie uczniowskich talentów oraz motywowanie pozostałych do dalszego aktywnego uczestnictwa w tym i innych konkursach. Naszym zamiarem jest coroczne zastępowanie aktualnych obrazów w galerii nowymi pracami, zatem każdy uczeń ma szansę się zaprezentować.

Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii. Wspaniałe jest to, że do wielu dzieł malarskich uczniowie podeszli twórczo, przywołując klimat, ulotne wrażenie i wkładając w realizację projektu odrobinę własnej wrażliwości.

Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców, która przeznaczyła środki na ten cel.

Zywe obrazy 23

Żywe obrazy 23JPG