W bieżącym roku szkolnym, nasza szkoła przystąpiła do V Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Czerniaka pod hasłem: Znamię! Znam je?

W programie wzięli udział uczniowie klasy VII i VIII. Głównym celem działań było zwiększenie świadomości społecznej młodzieży na temat czerniaka, czynników ryzyka oraz metod skutecznej profilaktyki. Na zajęciach uczniowie poznali  złote zasady profilaktyki czerniaka, zdobyli umiejętność przeprowadzenia samobadania skóry, czy też różnicowania zmian podejrzanych charakterze nowotworowym ze zwykłymi znamionami na podstawie zasady ABCDE ,,czerniakowe abecadło". Należy także podkreślić, iż dzięki zdobytej wiedzy uczniowie mogą stać się ambasadorami akcji w swoich lokalnych środowiskach, zachęcać rodzinę i znajomych do podjęcia .tych niezwykle prostych, ale skutecznych działań profilaktycznych. Zdjęcia.