Od 20 do 24 marca dzieci z przedszkola brały udział w TYGODNIU PROFILAKTYKI, organizowanym przez szkołę. W poszczególnych dniach przychodziły ubrane w kolory, przypisane do danego dnia tygodnia.

Poniedziałek był dniem fioletowym, a owocem przewodnim była śliwka. W tym dniu również powstawały  kąciki przyrody w każdej z sal. Wtorek był dniem zielonym, dniem gruszki. Z racji Dnia Wiosny dzieci powitały długo wyczekiwaną porę roku. Wszyscy chętnie śpiewali piosenki o wiosennej tematyce, były również wspólne tańce przy muzyce. Kolejną niespodzianką tego dnia było spotkanie z ratownikiem medycznym.  Każdy mógł w tym dniu przynieść do przedszkola swojego ukochanego misia. Był on pomocny podczas prezentowania przez dzieci sztucznego oddychania. Środa była dniem pomarańczowym oraz dniem marchewki. Dzieci wykonywały prace plastyczne, w których podany kolor był kolorem wiodącym. We czwartek przedszkolaki ubrały się na czerwono, był on dniem jabłka.  Na drugie śniadanie dzieci zjadły ten pyszny owoc, a kolor czerwony towarzyszył podczas zabaw ruchowych. W ostatnim dniu, kolorem przewodnim był żółty. Banan oraz cytryna królowały tego dnia. Przedszkolaki ubrane w żółte ubrania podczas wykonywania prac plastycznych używały żółtych farb, kredek i bibuły. Zdjęcia.