mikoaj 2Na spotkanie ze Świętym Mikołajem dzieci zawsze czekają z niecierpliwością. W tym roku uczniowie klas I – III musieli zjechać w podziemia Kopalni Soli w Bochni, by spotkać Św. Mikołaja, który jak co roku przybył z workiem pełnym prezentów. To nie był jednak koniec atrakcji. Dzieci wykonały łańcuchy choinkowe, obejrzały przedstawienie, oraz bawiły się na dyskotece. Równie ciekawe dla dzieci okazało się zwiedzanie kopalni. Była to niezwykła podróż przez najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska kopalni. Unikatowe komory solne o charakterystycznym kształcie, wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze tworzą wyjątkowe, zadziwiające podziemne miasto. Przygotowana ekspozycja multimedialna sprawia, że zwiedzanie ma charakter podróży w czasie. Dzięki niej dzieci poznały historię górnictwa solnego od czasów panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Słuchowiska przestrzenne, animacje oraz interaktywne prezentacje ukazujące rozwój techniki górniczej na przestrzeni wieków sprawiły, że przedstawione w ten sposób informacje utrwalą się na dłużej i staną się wyjątkowym uzupełnieniem wiedzy zdobytej w szkolnej ławie. ZDJĘCIA!!!