Program słowno-muzyczny z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Z okazji zbliżających się świąt majowych klasy I, II, III, IV, VI, VIII zaprezentowały program słowno-muzyczny, poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja z 1791 r.

W realizacji tego przedsięwzięcia pomógł sprzęt nagłaśniający wraz z mikrofonami oraz zestaw do konstruowania teł pozyskany w ramach programu „Laboratoria przyszłości”,

z których korzystano również podczas prób do przedstawienia. Występ został uwieczniony aparatem fotograficznym oraz kamerą pochodzącą z wyżej wymienionego programu.

Lekcje fizyki  w klasie VII i VIII

Na lekcjach fizyki w klasie VII i VIII każdy z uczniów miał możliwość samodzielnie budować i sprawdzać działanie obwodów połączonych ze sobą szeregowo, równolegle lub w sposób mieszany. Te ciekawe dla uczniów lekcje odbyły się dzięki zakupionym w ramach programu „Laboratoria przyszłości” zestawom edukacyjnym do montażu obwodów elektrycznych.

Na początku uczniowie zapoznali się z zawartością zestawu, do czego służą jego poszczególne elementy. Przykładowe schematy przedstawione w instrukcji zawierały opisy wyjaśniające zasadę ich działania. Budując obwody emitujące efekty świetlne, mechaniczne itp. dzieci dowiedziały się, jak działają elementy elektryczne. Uczniowie budowali też odwody według własnego pomysłu.

Zestaw pozwolił na poznanie i praktyczne zastosowanie obwodu zamkniętego
i otwartego prądu elektrycznego. Umożliwił rozwijanie umiejętności samodzielnego myślenia oraz zdolności manualnych uczniów.

Uczniowie byli zainteresowani w czasie lekcji, chętnie pracowali pod opieką nauczyciela. Poprzez twórczą „zabawę” materiał dotyczący budowy i działania obwodów elektrycznych został utrwalony.