Drugoklasiści zakończyli realizację innowacji pedagogicznej pt. „Lapbookowa nauka – cztery pory roku”, która zaplanowana była na rok szkolny 2022/2023. Celem innowacji było porządkowanie, poszerzenie i utrwalenie wiedzy z zakresu edukacji przyrodniczej z wykorzystaniem lapbooka.

Co to jest lapbook? To samodzielnie wykonana teczka, zawierająca mnóstwo sekretów i mobilnych elementów: przegródek, kieszeni, zakładek, harmonijek, w których można umieścić ważne informacje.

Działania zostały podzielone na cztery części zgodnie z porami roku: jesień, zima (I semestr nauki) wiosna, lato (II semestr nauki).

Każda pora roku przedstawiona w lapbooku została wykonana przez uczniów z wielkim zaangażowaniem i dokładnością.

Dzięki tej innowacji uczniowie poszerzyli swoje wiadomości z przyrody pogłębiając wiedzę o porach roku, poszerzyli zasób słownictwa, rozwinęli swoje zainteresowania i kreatywność, a także nauczyli się samodzielności w szukaniu informacji.

Zajęcia z lapbookiem były dla drugoklasistów bardzo atrakcyjne. Sprawiły, że nauka stała się ciekawsza, pełna niespodzianek i zagadek. Zrealizowana innowacja na pewno wpłynie na rozwój twórczości i kreatywności naszych uczniów!

Zdjęcia.