Wraz z końcem maja zakończyliśmy realizację ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Magiczna Moc Bajek”, którego koordynatorem była Gabriela Stybak i Karolina Tyrybon.

W ramach programu dzieci wykonały m.in. następujące zadania:

- „Herbatka dla Seniora”- w październiku zorganizowaliśmy w przedszkolu akcję zatytułowaną „Herbatka dla Seniora”. Zbieraliśmy różnego rodzaju herbaty, które potem zanieśliśmy do „Domu Seniora”, znajdującego się w naszej miejscowości. Seniorzy byli zachwyceni, wspaniale nas ugościli. Oprócz herbaty były ciasta, wspólne tańce i swawole.

- „Mój przyjaciel i Ja”- układaliśmy i tworzyliśmy własna baśń o prawdziwym przyjacielu. Dzieci samodzielnie wykonywały ilustracje do baśni.

- „Drzewko życzliwości’- przygotowanie życzeń i pozdrowień dla dzieci z innych grup przedszkolnych, umieszczanie ich na drzewku.

- „Sprzątanie Ziemi”- aktywne uczestnictwo w akcji ekologicznej. Sprzątanie terenu wokół przedszkola.

- „Jak wyglądałby świat bez miłości?’- snucie historii. Kontynuowanie przez kolejne dzieci opowiadania rozpoczętego przez nauczycielkę.

Dzieci bardzo chętnie brały udział w zadaniach. W nowym roku szkolnym na pewno przyłączymy się do projektu.

Podziekowanie Łączany

Podziekowanie G. Stybak