Zespoł Szkół w Łączanach wraz z Fundacją Medicover, organizuje Zbiórkę odzieży, podręczników, książek  oraz zabawek dla dzieci z 3 Szkół z Nowego Miasta na Ukrainie.

O warunkach tam panujących opowiedziała pracująca tam nauczycielka :

Dzieci najbardziej marzą o piłkach do gry – nie mają żadnych. Na lekcjach WF grają pustymi butelkami po wodzie mineralnej. Dzieci marzą też o koszulkach – takich sportowych kolorowych z numerami jak mają prawdziwi piłkarze. Niektóre z dzieci są głodne. Nauczyciele dzielą się z nimi kanapkami. Zdarzają się zasłabnięcia z głodu – zwłaszcza u starszych rosnących chłopców.

Dzieci ze szkółki polskiej nie mają książek polskich – nauczycielom bardzo trudno jest ich uczyć – nie mają na czym.

Brakuje zeszytów, przyborów szkolnych, książek. Nawet zużyte książki byłyby mile widziane. Podręczniki szkolne. Bardzo przydałyby się tablice do klasy – chociaż 3 na 11 klas. Kreda, gry zespołowe – ucieszą się dosłownie ze wszystkiego.

Przydałaby się tez pomoc niewielkiemu szpitalowi- jest tam 25 łóżek, nie mają pościeli Pacjenci do szpitala przychodzą z własną.

Poza tym mieszka tam dużo ubogich osób, cieszą się nawet mocno zniszczonymi ubraniami. Bardzo drogie są buty. Domy, w których jest kanalizacja , bieżąca woda i gaz należą do elity najbogatszych domów…

Mieszka tam dużo starych , bardzo biednych osób, ucieszą się ze wszystkiego..

 

Gdybyśmy mogli przekazać chociaż część potrzebnych im rzeczy , ucieszylibyśmy wiele dziecięcych buzi . I dorosłych również…

Dary można dostarczać codziennie do budynku Szkoły w Łączanach w godz.8-13

Zostaną one osobiście dostarczone na Ukrainę.

 

Serdecznie dziękujemy.