21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Skąd pomysł?

Hallo World Day to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało

z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Inicjatywa miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy.

Obecnie Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzone w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar, mniej polityczny, a bardziej społeczny. Jego celem jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Wzbudzenia w ludziach pozytywnych emocji, zachęcenia do dialogu międzypokoleniowego, a także wyrażanie protestu przeciwko antypatii, nienawiści i braku tolerancji.

W naszej Szkole również będziemy obchodzić Światowy Dzień Życzliwości
 i Pozdrowień. Z okazji tego szczególnego dnia, każdy może przesłać życzenia
i pozdrowienia, które należy przygotować na kolorowych liściach ( technika dowolna). Jeśli życzenia będą napisane w  języku angielskim, można uzyskać pozytywną ocenę.

Zdjęcia waszych prac prosimy przesłać przez czat aplikacji MS Teams
do pani B Prorok i pani K. Kalińskiej.
Galeria naszego Drzewka życzliwości i pozdrowień będzie opublikowana

na Facebooku  szkoły.

Zapraszamy do akcji  !!!

Stwórzmy Wspólne