Wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkich uczniów w Polsce, rozwój ich kompetencji cyfrowych, wspomaganie procesu kształcenia poprzez ułatwianie dostępu do materiałów i narzędzi znajdujących się w internecie – to tylko niektóre korzyści płynące z podłączenia szkoły do OSE. OSE to program publicznej sieci telekomunikacyjnej, dający szkołom w całej Polsce możliwość podłączenia szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu. Program został zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji, a jego założenia realizuje Państwowy Instytut Badawczy NASK – operator OSE. Od stycznia, nasza szkoła dołączyła do programu i uczniowie po powrocie do nauki stacjonarnej, będą mogli skorzystać z szybkiego internetu w czasie lekcji.