Od września 2019r. przy Szkole Podstawowej w Łączanach powstała Placówka Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży. W placówce realizowane są zajęcia, które rozwijają zdolności i umiejętności ruchowe, językowe, muzyczne i taneczne. Dzięki  zakupionym pomocom dydaktycznym dzieci mogą w przyjemny sposób poszerzać swoją wiedzę. Do dyspozycji mają salę komputerową, tablicę i podłogę interaktywną, gry, klocki i wiele innych pomocy dydaktycznych podnoszących kompetencje intelektualne. Do ulubionych zajęć dzieci należą cotygodniowe zajęcia kulinarne. Ponadto w placówce dzieci mogą odrabiać zadania domowe, porozmawiać i pobawić się z rówieśnikami. Czas spędzony na świetlicy sprzyja nauce ,zabawie oraz rozwijaniu zainteresowań, dzięki temu placówka cieszy się ogromnym zainteresowaniem.