Małopolskie Centrum Edukacji „MEC”, Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana oraz Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zapraszają młodzież z małopolskich placówek oświatowych do wzięcia udziału w XX Przeglądzie Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego.

W naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku. Przygotowali ją uczniowie klasy VI i VII. Pieśni patriotyczne zaśpiewały klasy I, II i III.

W czasie świętowania pamiętajmy o aktualnym znaczeniu idei oświeceniowych: wolności, godności, równości obywatelskiej, które gwarantował nam Sejm Wielki i uchwalona w trakcie jego obrad Konstytucja.

GALERIA ZDJĘĆ

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, który jest obchodzony 22 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji #SprzątamydlaPolski. Podczas akcji wybrali się na spacer po Łączanach aby zebrać zalegające śmieci i przy okazji sprawdzić czystość naszej miejscowości.
Wszyscy byli bardzo zaangażowani w akcję. Dziękujemy

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”🌍
- Florian Plit -
22 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, podczas którego dzieci poznały zasady jakimi powinny kierować się w trosce o środowisko naturalne. Poprzez różnorodne działania edukacyjne przedszkolaki utrwaliły zasady segregowania śmieci, dowiedziały się co to jest recykling , poznały odnawialne źródła energii i wiedzą dlaczego warto z nich korzystać. Na koniec wykonały piękne prace plastyczne 🌍

GALERIA ZDJĘĆ

Zakończyła się rekrutacja do klasy pierwszej oraz do przedszkola na rok szkolny 2024/2025.

Listy dzieci przyjętych znajdują się na tablicy informacyjnej w szkole i przedszkolu.

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Łączanach
ogłasza przedszkolny:

p.t. „Mój ulubiony bohater literacki”

Konkurs adresowany jest do dzieci przedszkolnych.

Kryteria oceny pracy plastycznej:
zgodność z tematem,
walory artystyczne,
estetyka wykonanej pracy,
samodzielność wykonania pracy przez dziecko.

Cele konkursu:
Promocja aktywności czytelniczej oraz propagowanie idei głośnego czytania dzieciom.
Zainteresowanie i poznawanie literatury bajkowej.
Kształtowanie wrażliwości odbioru utworów literackich.