Dnia 26 listopada Szkolne Koło PCK zorganizowało  konkurs plastyczny pod hasłem: Oddając krew ratujesz życie”. Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów naszej szkoły idei honorowego krwiodawstwa oraz uświadomienie ich, że bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi jest nieoceniona tak często ratująca ludzkie życie.

Kierując się  hasłem przewodnim konkursu, uczniowie klas I-III wykonali prace plastyczne stosując wybrane przez siebie dowolne techniki plastyczne.

Po zebraniu prac jury wyłoniło następujących zwycięzców konkursu:

ØI miejsce zajęłaWiktoria Grela z klasy VI

ØII miejsce zajęłaAlicja Wolarek z klasy I

ØIII miejsce zajął Kornelia Przewźniak z klasy II

WSZYSTKIM ZWYCIĘZCOM  ORAZ UCZESTNIKOM KONKURSU GRATULUJEMY CIEKAWYCH POMYSŁÓW !!!!!!

Samorząd SK PCKpck

Przewodnicząca:Klaudia Domagała

Z-ca przewodniczącej : Julia Starowicz

Sekretarz : Julia Buszydło

Skarbnik :Wiktoria Wawro

Sekcja dekoratorska:

Maria Górka

Paulina Pawlica

Amelia Wawro

Patrycja Sikora

Andżelika Kozioł

Izabela Pierzchała

Amelia Wawro

WOLONTARIAT:

Julia Starowicz, Izabela Pierzchała, Paulina Pawlica, Natalia Wojtacha, Klaudia Domagała, Gabriela Bernaś, Patrycja Wiecheć,  Julia Kozioł, Aleksandra Kucharczyk,  Paulina Cieśla, Maria Górka, Wiktoria Kobylańska, Miłosz Skwarczyński, Karolina Harmata, Wiktoria Wawro, Julia Buszydło, Oliwia Wójcik,  Monika Momot,  Natalia Kozioł

Od 22 do 26 listopada w całej Polsce obchodziliśmy Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK. Początki honorowego Krwiodawstwa sięgają 1958 roku. To wtedy Polski Czerwony Krzyż podjął pierwsze działania na rzecz propagowania tej wspaniałej idei. W tych dniach Szkolne Koło PCK swoją postawą przyczyniło się do szerzenia honorowego krwiodawstwa poprzez wykonanie gazetki szkolnej na holu naszej szkoły jak i również zorganizowanie konkursu plastycznego pod hasłem „KROPLA KRWI RATUJE ŻYCIE”. Poprzez te działania chcieliśmy podkreślić, iż bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi jest nieoceniona.

25 października  obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ MŁODZIEŻY PCK. Aby upamiętnić tak ważne wydarzenie,  Szkolne Koło PCK  wykonało i zamieściło na holu naszej szkoły gazetkę, która zapoznała uczniów naszej szkoły z istotą  oraz działaniami Młodzieży PCK na całym świecie.

Samorząd SK PCK

Przewodniczący:                      Michał Kozioł kl. III G

Z- ca przewodniczącego:        Anna Meres kl. III G

Sekretarz :                               Aleksandra Mostowik kl. III  G

Skarbnik:                                Wiktoria Wawro kl. II G

Sekcja dekoratorska:              Aleksandra Kucharczyk kl. I G

Marcelina Czyżowska  kl. I G.

Wiktoria Kobylańska  kl. I G

Patrycja Sikora kl.VI