Ślubowanie klasy pierwszej to od lat niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Łączanach. W tym roku miało ono miejsce 13 października.

Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyli się wierszy i piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Swoje umiejętności zaprezentowali w czasie apelu pięknie śpiewając, mówiąc o koleżeństwie, potrzebie edukacji, bezpieczeństwie oraz patriotyzmie.

Po zakończonej części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze stojąc przed pocztem sztandarowym, pełni powagi i bardzo przejęci, obiecali być dobrymi Polakami, solidnie się uczyć i godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie Pani Dyrektor dokonała pasowania na ucznia klasy pierwszej. Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów. Ten dzień dostarczył wiele radosnych przeżyć nauczycielom i uczniom naszej szkoły.

Drodzy Pierwszoklasiści!

Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości!