W piątek 1 grudnia 2023 roku odbył się w naszej szkole „ XII Gminny Mikołajkowy Turniej Sprawnościowy”, którego celem było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu oraz rozwijanie sprawności fizycznej. To również świetna okazja do integracji uczniów ze wszystkich szkół z naszej gminy.

Głównymi organizatorami byli: dyrektor szkoły pani Beata Chmielowska, pani Izabela Adamczyk i pani Barbara Piórkowska-Prorok. Honorowy patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Brzeźnica mgr inż. Bogusław Antos. W turnieju wzięli udział uczniowie z klas II i III szkół podstawowych z Brzeźnicy, Łączan, Paszkówki, Marcyporęby, Sosnowic i Tłuczani. Do  zawodów przystąpiło  96 dzieci z gminy Brzeźnica, które rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych, pokonując różne tory przeszkód.

Wśród dzieci młodszych z klas II szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze SP w Łączanach, drugie ze SP w Paszkówce, a trzecie ze SP w Brzeźnicy. W kategorii klas III szkół podstawowych zwyciężyła drużyna z SP w Brzeźnicy, drugie miejsce zajęła SP w Łączanach, a trzecie
SP w Tłuczani.
Każdy z tych zespołów otrzymał pamiątkowy dyplom,  puchar  oraz medale. Tego dnia  dzieci spotkały się również ze Świętym Mikołajem, który przyniósł dla każdego
z nich upominek. Partnerem przedsięwzięcia było Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy, dzięki któremu wszyscy uczestnicy obejrzeli ciekawe przedstawienie, po którym w przedświątecznych nastrojach udali się wraz z opiekunami do swoich szkół.

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego składa serdeczne podziękowania Wszystkim Darczyńcom oraz Osobom Zaangażowanym w organizację XII - go Gminnego Turnieju Sprawnościowego.

Dziękujemy za wsparcie !!!

1. Bank Spółdzielczy w Brzeźnicy

2. P.P.H.U KORAL  Artur Chmielak