W roku szkolnym 2023/2024 grupy przedszkolne 3-4 latków oraz 4-5 latków przystąpiły do realizacji zadań zawartych w projekcie „Kreatywne Prace Plastyczne” - edycja IV. Projekt trwał od września 2023 roku do maja 2024 roku. Celem projektu było , zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej i wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności uczestników poprzez różnorodne działania plastyczne. Poznanie i eksperymentowanie z różnymi technikami plastycznymi.
Rozwijanie wyobraźni i kreatywności.

Tworzenie prac plastycznych inspirowanych przyrodą, architekturą, literaturą dziecięcą i najbliższym otoczeniem za pomocą różnych technik rysunkowych, malarskich, graficznych, papierowych i mieszanych.
Rozwijanie samodzielności, wzmacnianie poczucia sprawności i wiary we własne możliwości oraz doświadczanie sukcesu.
Kształtowanie postaw proekologicznych poprzez recykling plastyczny oraz wykluczenie materiałów zawierających plastik. Realizacja projektu polegała na tym, iż nauczyciel prowadzący swoją grupę
raz w miesiącu wybierał dla przedszkolaków jedno z zadań podanych przez organizatora opublikowanych na blogu. Wszystkie dzieci bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem realizowały te zadania.