Z radością informujemy, że uczeń klasy VII Emil Boczoń zajął II miejsce w XX Przeglądzie Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego, którego temat to „Dzień z historii Polski - Karta z kalendarza”. Emil stworzył niezwykle przekonującą i poruszającą historię młodego powstańca, jednocześnie sprawnie operując faktami historycznymi z czasów II wojny światowej, a jego opowieść doskonale wpisała się w literaturę tamtego okresu. Emil pokonał nie tylko duże grono uczniów szkół podstawowych, ale i średnich, a jego sprawne pióro zachwyciło komisję konkursową.

20.06.2024 r. w Krakowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i dyplomów. Pamiątkowy dyplom za wsparcie merytoryczne ucznia otrzymała również pani Natalia Fila-Tomska.

Oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych uczeń otrzymał jeszcze jedno wyróżnienie – praca Emila zostanie opublikowana w „Śpiewniku polskich pieśni patriotycznych” wydawanym w ramach projektu Młodzież pamięta® w 2024 roku.

Jesteśmy dumni z sukcesu naszego ucznia Emila.