W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczyła w XVII Edycji Projektu „MIEĆ WYOBRAŹNIĘ MIŁOSIERDZIA”. Celem projektu było uwrażliwienie młodzieży na potrzeby innych ludzi, ukazanie młodzieży sposobu realizacji w życiu codziennym przesłania Ojca Świętego Jana Pawła II oraz przygotowanie uczniów do społecznego działania na rzecz potrzebujących. Projekt  był odpowiedzią na przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II apelującego, byśmy „dawali świadectwo miłosierdzia” i nieśli pomoc ludziom potrzebującym. W założenia Projektu wpisane były  aktualne apele Papieża Franciszka, który nieustannie zwraca uwagę świata na los ubogich i

konieczność wyrażania aktów miłosierdzia skierowanych do cierpiących niedostatek, chorobę oraz wykluczenie społeczne. Kierując się słowami Jana Pawła II, w ramach projektu wolontariusze naszej szkoły przeprowadzili następujące działania:

• Udział w ogólnopolskiej akcji „Wyprawka dla Żaka” -zorganizowanie przyborów szkolnych dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły.
  • Udział w ogólnopolskiej akcji „Gorączka złota”. Przekazane na dofinansowanie kolonii letniej dla dzieci z ubogich rodzin z terenu gminy Brzeźnica.
  • Udział w akcji – „Prezenty bez pudła” -zorganizowano charytatywny kiermasz ciast na terenie szkoły. Zebrana suma w kwocie 400 zł. została wpłacona na konto UNICEF, w celu pomocy dzieciom dotkniętym trzęsieniem ziemi w Maroku.
  • Przeprowadzenie ogólnopolskiej akcji „Wyślij pączka do Afryki”.
  • Przeprowadzenie gminnej akcji bożonarodzeniowej „Świąteczna paczka”.
  • Udział w akcji „Zakrętki dla Dawida”, jednego z podopiecznych Stowarzyszenia Dzieci Niepełnosprawnych „Dać szansę”.
  • Przeprowadzenie akcji „Znicz” - zebranie zniczy i zapalenie na opuszczonych grobach.
  • Uczęszczanie wolontariuszy do Domu Seniora oraz do Przedszkola w Łączanach.
  • Udział w ogólnopolskim projekcie SZKOŁA Z PASJĄ POMAGANIA – podjęcie współpracy z Hospicjium Alma Spei w Krakowie. W ramach współpracy:
  • zorganizowano szkolenia dla wolontariuszy na temat działalności hospicjum przy współpracy pracownika hospicjum.
  • przeprowadzono Akcję Mikołajową – „List do św. Mikołaja”, zorganizowano kiermasz ciast w celu zakupu wymarzonego prezentu dla podopiecznego Hospicjum,
  • brano udział w akcji „Pieluszka do zajączka” -zorganizowanie wielkanocnej zbiórki produktów higienicznych dla dzieci,
  • brano udział w akcji 1% dla hospicjum,
  • wykonano projekt kartki świątecznej z okazji Świąt Bożego Narodzenia na potrzeby działań Alma Spei Hospicjum dla Dzieci.